Dealer case

Historia ciągników Farmall

 

100 LAT FARMALLA. CIĄGNIK IKONA JUŻ OD 1923 ROKU.

To on zrewolucjonizował rolnictwo. Zrobił to po raz pierwszy w 1923 roku wraz z powstaniem jego prototypu i robi to do dziś z każdą kolejną wersją. Przez prawie dziesięć dekad zmieniał się wraz z gospodarstwami, pokolenie po pokoleniu. Symbol nowoczesnego rolnictwa – ciągnik Farmall marki Case IH w 2023 roku kończy sto lat!

 

100 LAT HISTORII

W 1923 roku Farmall zbudowany został jako ciągnik uniwersalny, a ponieważ spełniał niemalże wszystkie wymagania ówczesnych rolników, jego popularność stale rosła. To on jako jeden z pierwszych zastąpił konie pociągowe i stał się podstawą pracy w gospodarstwach każdej wielkości. Był to też pierwszy mały ciągnik, który pozwalał efektywnie orać i uprawiać rośliny – po prostu od niego wszystko się zaczęło. Zarówno te starsze jak i nowsze ciągniki serii Farmall od niemalże stu lat można znaleźć na całym świecie – zużyte, uwielbiane, a mimo to wciąż niewiarygodnie niezawodne.

 

 

100 LAT INNOWACJI

Dzisiaj Farmall to jeden z najpopularniejszych ciągników małej mocy, który dzięki swoim kształtom i lekkiej konstrukcji idealnie sprawdza się jako pomocnik w gospodarstwie. Współczesne modele A i C zaprojektowane zostały z naciskiem na cechy takie jak zwrotność, kompaktowe wymiary, prostota obsługi czy też wysoki współczynnik mocy względem masy.
Chociaż obecnie Farmalle są dużo bardziej zaawansowane pod względem technologicznym niż te sprzed stu lat – czerwień Case IH pozostaje niezmiennym, niepodrabialnym i jedynym w swoim rodzaju odcieniem, który symbolizuje ekstrawagancje, ambicje, odwagę i energię.

 

„Marka Case IH jest zaangażowana w zrównoważony i produktywny rozwój” – podkreśla Scott Harris, globalny prezes Case IH. „Jesteśmy dumni ze 100-letniej historii ciągników Farmall, będącej częścią naszej tradycji i z radością oczekujemy kolejnego etapu ich rozwoju oraz roli, jaką będą one odgrywały dla rolników na całym świecie”.

 

 

100 LAT TO ZA MAŁO

Jedno jest pewne. Tak wyjątkową rocznicę będziemy świętować przez cały okrągły rok. W tym okresie spodziewajcie się m.in. kilku podróży w czasie. Zabierzemy Was do lat świetności Berta R. Benjamina – niezwykłego konstruktora i twórcy pierwszego ciągnika Farmall. Wspólnie spojrzymy również w przyszłość – z pewnością plany rozwoju marki Case IH zaciekawią niejednego.

 

Cóż pozostało do powiedzenia… Życzymy sobie i Wam kolejnych 100 lat z Farmallem – jednym dla wszystkich!

 

 

Źródło: Komunikat prasowy na stronie Case IH Polska - 100 LAT FARMALLA. CIĄGNIK IKONA JUŻ OD 1923 ROKU.

 

Siedziba główna w Kurzejewie 
Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00-17:00

Wtorek: 8:00-17:00

Środa: 8:00-17:00

Czwartek: 8:00-17:00

Piątek: 8:00-17:00

Sobota: 8:00-14:00

Niedziela: NIECZYNNE 

 

Jesteśmy zaraz obok

 

 

O nas
Praca

 

Oddział Zębówiec 
Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00-16:00

Wtorek: 8:00-16:00

Środa: 8:00-16:00

Czwartek: 8:00-16:00

Piątek: 8:00-16:00

Sobota: NIECZYNNE

Niedziela: NIECZYNNE